etimek tatlısı tarifi

Pratik Etimek Tatlısı Tarifi

25

Malzemeler Listesi

  • 1 paket etimek
  • 1 paket krem şanti
  • 2 su bardağı şeker
  • 1.5 su bardağı su
  • yarım limon
  • isteğe göre çilek, kivi, muz gibi meyveler

Tarifin Yapılışı

Bir çok etimek tatlısı tarifi var fakat ben, üşenenlere yönelik pratik bir etimek tatlısı tarifi veriyorum. Daha detaylı tarifleri de elbette ekleyeceğim. Bazıları ekmek tatlısı diyor fakat bu ekmek tatlısı değil, ekmek tatlısı tarifini ilerde yayınlayacağım. Pratik tatlımızı süsleyerek misafirlerimizi kandıracağız :) Gelelim etimek tatlısı tarifine.

Pratik Etimek Tatlısı Tarifi

İlk önce krem şantiyi hazırlayıp, dolapta beklemeye alalım. Krem şanti dolapta soğurken diğer kısmı halledelim.Tenceremizin içine tatlımızın şurubu için gerekli olan suyu ve şekeri koyalım. Şurubumuz tencerede kaynadıkça yavaş yavaş kıvama gelicektir. Ardından içerisine yarım limonun suyunu sıkalım ve şurubu ocaktan alalım. Şimdi bir paket etimeği tepsiye yan yana dizelim. Şurubu üzerinde gezdirelim.

etimek tatlısı tarifi

Dolapta soğuttuğumuz krem şantiyi etimeklerimizin üzerine sürelim. Çileklerle süsledik, bakın nasıl görünüyor? Üzerine hindistan cevizi ya da fıstık parçacıkları elbette dökülebilir. Ya da evdeki kahvaltılık reçelinizden birkaç damla damlatabilirsiniz. Biz pratik olsun diye tarifi fazla uzatmadık. Bu gün 23 Nisan, çocuklarınızı unutmayın. Onlara da tatlı yapalım :) Etimek tatlısı hazır, afiyet olsun.

Bu tarif için 5 yorum var, bakalım neler söylenmiş?

  1. ya kesimini inanın anlamadım yan yatırıp kesincede aynı olmazmı kafam karıştı

  2. annem yaptı ççoookkk teşekkür ederim. tarifinize salık ççookk ggüüzzeell oolldduu

Sen de yorum yaz, çekinme! Hepsini okuyorum.